Туристичка фото брошура за промоција на земјава на социјалните мрежи

ohrid_kaneo_001-678x381.jpg

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот денеска ќе го промовира новиот проект за продукција на туристичка Фото брошура.

Идејата е фото албумот да биде еден од главните промотивни алатки на земјава на социјалните медиуми, односно под одреден специфичен и карактеристичен хаштаг кој ќе биде активен на Инстаграм.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top