Претседателот на словенечкиот Државен збор во посета на Македонија

.jpg

Претседателот на Државниот збор на Република Словенија Дејан Жидан денеска и утре ќе биде во посета на Република Македонија.

Жидан денеска ќе има средба со претседателот на Собранието Талат Џафери, а утре ќе се обрати пред пратениците и ќе присуствува на свечената седница на која треба да биде усвоен предлог Законот за Ратификацијата на Северноатланскиот договор.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top