Премиерот Заев ќе се обрати за Илинден од Мечкин Камен

zaev-z.jpg

Иако во текот на вчерашниот ден имаше информација дека за време на одржувањето на Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ ќе зборува претседателот Стево Пендаровски, сепак, денеска од Владата потврдуваат дека станувало збор за грешка.

Тоа значи дека на 2 август свое обраќање ќе има премиерот Зоран Заев.

– Во текот на вчерашниот ден настана недоразбирање во однос на одржувањето на Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“, односно преку медиумите беше известено дека претседателот државата Стево Пендаровски ќе присуствува на 2 август во Крушево – соопшти Владата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top