Почетна Македонија Македонци – Албанија Албанија Македонци Свет Интервју Култура Спорт Весник Општина Пустец почна со голема еко-акцијата за чистење на областа Мала Преспа

akcija-za-cistenje-opstina-pustec-300x225.jpg

Еко-акцијата се одржи денска во село Зрноско во организација на Општина Пустец, расчистување на селото Зрноско од страна на администрацијата на Општина Пустец. Акцијата ќе продолжи и во други села во Општина Пустец Мала Преспа. Општината ги повикува сите жители на Мала Преспа да се приклучат на иницијативата за почисто Општина Пустец. – стои во соопштението на Општина Пустец, Мала Преспа. Oбласта Преспа е населено со македонско население.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top