НБ објави едукативно видео за современи начини на плаќање

.jpg

Народната банка преку ново едукативно видео од серијалот едукативни анимирани видеа „Со Народната банка во светот на финансиите“, продолжува со јакнењето на финансиската писменост и едукацијата на населението во нашата земја.

Видеото е достапно на македонски и албански јазик, а во него се преставуваат начините за плаќање со платежна картичка (контактно, безконтактно и онлајн) со што користењето на платежните картички се доближува до граѓаните.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top