Македонскиот дизајнер Славче Таневски го претстави своето ново дело Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

slavce-tanevski-makedonskiot-dizajner-za-avtomobili-premiermo-vo-zeneva-go-pretstavi-svoeto-novo-delo-01.jpg

Македонскиот дизајнер Славче Таневски на саемот за автомобили во Женева, пред светската јавност утрово премиерно го претстави своето ново дело, Mercedes-Benz CLA Shooting Brake.

Интересно е што својата презентација ја почнува со своите први цртежи од само 2-годишна возраст, кусо објаснувајќи ги своите визуализации за автомобилите. Инаку, тој е еден од најмладите членови на врвниот тим на дизајнери на Mercedes-Benz каде досега самостојно креираше неколку модели за најстариот автомобилски бренд во светот.

На официјалната презентација претставени се и освежениот GLC, како и новиот Mercedes-AMG GLE 53 и нови дополнувања во семејството EQ на електрични возила на Mercedes-Benz.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top