„Денови на македонскиот мед“ на улица „Македонија“

denovi-na-med-i-kafe-ohrid.jpg

Мед, прополис и производи од мед од денеска до недела ќе можат да се вкусат и купат на штандови поставени на улица „Македонија“ во Општина Центар во рамки на 15. манифестација „Денови на македонскиот мед“.

Организатор е пчеларското здружение „Матица “ од Скопје, а покровители се Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Град Скопје и Општина Центар.

Манифестацијата којашто се одржува под мотото „Козумирајте пчелни производи за убав ден и здрав живот“ е свечено отворена денеска, а во следните три дена производителите на мед ќе ги презентираат своите производи пред граѓаните и ќе информираат за благодетите на медот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top