Даниел Стефановски светски шампион во кик бок

daniel.jpg

Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски, кој по потекло е од Куманово, стана светски шампион, откако го совлада Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА.

Со поебадата на Аллилуше, Стефановски ја освои титулата светски шампион по К-1 правила до 81,5 килограми.

Стефановски е роден и живее во Цирих, Швајцарија, но неговите родители се по потекло од Куманово.

Во продолжение погледнете го и неговиот настап.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top