Во понеделник стартуваат директните авио линии од Охрид до Малме и Милано

aer_1.jpg

Охрид од идната седмица авионски ќе биде поврзан со шведскиот град Малме и градот на модата Милано, Италија.Воспоставувањето на директната авиолинија Охрид – Малме, како и на новиот директен лет Охрид – Милано со кои ќе оперира авиокомпанијата „Виз ер“, ќе биде одбележано со свеченост што ќе се одржи во понеделник, 18 март, на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top