Во Благоевград претставници на ОМО Илинден ја одбележаа 148 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

22.jpg

Делегација на Македонци и претставници на организацијата ОМО-ИЛИНДЕН Пирин, кои што живеат и работат во Бугарија денеска положија букети со свежо цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Благоевград.

Официјална организација на бугарската држава за одбележување на овој значаен датум на раѓањето на Гоце Делчев немаше.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top