ПОПОСКИ-МОГЕРИНИ: УСПЕШНО СПРОВЕДЕНИ РЕФОРМИ И ИЗБОРИ МОРА ДА БИДАТ НАГРАДЕНИ ОД ЕУ ПОПОСКИ-МОГЕРИНИ: УСПЕШНО СПРОВЕДЕНИ РЕФОРМИ И ИЗБОРИ МОРА ДА БИДАТ НАГРАДЕНИ ОД ЕУ

ПОПОСКИ-МОГЕРИНИ: УСПЕШНО СПРОВЕДЕНИ РЕФОРМИ И ИЗБОРИ МОРА ДА БИДАТ НАГРАДЕНИ ОД ЕУ ПОПОСКИ-МОГЕРИНИ: УСПЕШНО СПРОВЕДЕНИ РЕФОРМИ И ИЗБОРИ МОРА ДА БИДАТ НАГРАДЕНИ ОД ЕУ

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на денешната средба со македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски ...

МАКЕДОНСКИТЕ ВЕРСКИ ЛИДЕРИ ЗАЕДНО ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ

МАКЕДОНСКИТЕ ВЕРСКИ ЛИДЕРИ ЗАЕДНО ПРОТИВ ТЕРОРИЗМОТ

Духовни водачи на триесетина верски заедници и на религиозни групи од земјава наскоро ќе се соберат заедно за да ја потпишат заедничката декларација во која го осудуваат и категори ...

ГРЦИ, ТУРЦИ И СРБИ ДОАЃААТ НА ПЕЧАЛБА ВО МАКЕДОНИЈА

ГРЦИ, ТУРЦИ И СРБИ ДОАЃААТ НА ПЕЧАЛБА ВО МАКЕДОНИЈА

Управители,текстилни, машински и економски техничари, менаџери, спортисти и уште многу други работни позиции кај нас држат работници со странски пасош. Ги има од секаде, но лани на ...

ИВАН ПОПОВСКИ: ЧОВЕКОТ ЈА ПРАВИ ПРЕТСТАВАТА ЖИЛАВА ДА НЕ МОЖЕ НИШТО ДА ЈА УБИЕ

ИВАН ПОПОВСКИ: ЧОВЕКОТ ЈА ПРАВИ ПРЕТСТАВАТА ЖИЛАВА ДА НЕ МОЖЕ НИШТО ДА ЈА УБИЕ

Во Македонскиот народен театар шеесетина актери со возбуда ја чекаат премиерата на претставата на која работат неколку месеци, „Мајсторот и Маргарита“ од Михаил Булгаков. Неколку и ...

ЏИЈАН ЕМИН И ДЕРИК МЕЈ НА ФЕСТИВАЛ ВО НИЦА

ЏИЈАН ЕМИН И ДЕРИК МЕЈ НА ФЕСТИВАЛ ВО НИЦА

Македонскиот музичар, композитор и диригент Емин Џијан заедно со детроитскиот диџеј Дерик Меј утре ќе настапи во концертната сала Акрополис во Ница, Франција. Настапот е во рамки н ...

СОФИЈА ГИ КОНФИСКУВАЛА ЗНАЧКИТЕ СО НАТПИСОТ „НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА“ ОТИ ВНЕСУВАЛЕ СМУТ ВО БИТОЛСКО

СОФИЈА ГИ КОНФИСКУВАЛА ЗНАЧКИТЕ СО НАТПИСОТ „НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА“ ОТИ ВНЕСУВАЛЕ СМУТ ВО БИТОЛСКО

Бугаринот Атанас Ј. Пеев, полициски началник во Битола за време на фашистичката окупација на Македонија, на 18 мај 1943 година испратил циркуларно писмо до кметовите и раководители ...

КАТАР И ОТВОРИ ВРАТА НА МАКЕДОНИЈА ЗА ОЛИМПИСКИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ

КАТАР И ОТВОРИ ВРАТА НА МАКЕДОНИЈА ЗА ОЛИМПИСКИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ

Македонската ракометна репрезентација, може да се радува што Катар стана шампион на Азија. Со триумфот на Катар над Иран со 28-19 (15-11) во финалето од азискиот шампионат, оваа зе ...

© 2012 Матица на иселниците од Македонија - Сите права ги задржува МИМ

Scroll to top