СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ЗА ИЗЛЕЗ ОД КРИЗАТА

СЕ СТЕГА ОБРАЧОТ ЗА ИЗЛЕЗ ОД КРИЗАТА

Именувањето на Јоханес Хајндл за специјален претставник на германското МНР за Македонија, кој во наредниот период ќе посредува во решавање на кризата, покажува колку меѓународната ...

ПОСТХУМНО ОДЛИКУВАНИ ПРИПАДНИЦИ НА БЕЗБЕДНОСНИТЕ СИЛИ НА МВР

ПОСТХУМНО ОДЛИКУВАНИ ПРИПАДНИЦИ НА БЕЗБЕДНОСНИТЕ СИЛИ НА МВР

Претседателот Ѓорге Иванов со „Орден за воени заслуги“ ги одликува Единицата за специјални задачи и Единицата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи, а со „Ме ...

БОГОВ: НАЈРЕАЛЕН РАСТ ЗА ГОДИНАВА Е 1,6 ОТСТО

БОГОВ: НАЈРЕАЛЕН РАСТ ЗА ГОДИНАВА Е 1,6 ОТСТО

Раст од само 1,6 отсто оваа година е најреално сценарио доколку во земјава продолжи политичката криза до крајот на годинава. Ова е алтернативното сценарио за економијата што го изг ...

ЈАБУКА: ОДБЕЛЕЖАНА ГОДИШНИНАТА ОД СМРТТА НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

ЈАБУКА: ОДБЕЛЕЖАНА ГОДИШНИНАТА ОД СМРТТА НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Амбасадата на Р. Македонија во Р. Србија, Националниот совет на македонската национална заедница во Република Србија, Градоначалникот на градот Панчево, МЗ Јабука, НИУМИИЦ Панчево, ...

MAКЕДОНЦИТЕ ВО РИЕКА ГО ПРОСЛАВИЈА ВЕЛИГДЕН

MAКЕДОНЦИТЕ ВО РИЕКА ГО ПРОСЛАВИЈА ВЕЛИГДЕН

Во организација на  Македонската православна црковна општина „Св. цар Константин и царица Елена“ од Риека, Хрватска, во црквата „Св, Фабијан и Себастијан“ во Риека се одржа света л ...

„ЕВГЕНИЈ ОНЕГИН“ ЌЕ ГИ ОТВОРИ 44. МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ

„ЕВГЕНИЈ ОНЕГИН“ ЌЕ ГИ ОТВОРИ 44. МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ

„Ќе ги отпретам сите горештини од твојата глава, ко суво дрво на сува рида реките ќе ги заковам. Ќе те претплатам на вечна љубов и вечни времиња Ќе те љубам и губам во пости и пред ...

КАЛИОПИ ЈА ОДРЖА ПРВАТА ПРОБА ВО „ГЛОУБ АРЕНА“

КАЛИОПИ ЈА ОДРЖА ПРВАТА ПРОБА ВО „ГЛОУБ АРЕНА“

Вчера „Глоуб арената“ во Шведска првпат ги угости учесниците на втората полуфинална евровизиска вечер, која ќе се случува на 12 мај. На сцената ги видовме претставниците на Летониј ...

© 2012 Матица на иселниците од Македонија - Сите права ги задржува МИМ

Scroll to top