Информирање за криминалното и незаконито работење на Јован Вранишковски

Информирање за криминалното и незаконито работење на Јован Вранишковски

Бидејќи зачестија изјавите и пораките дека „нема продолжување на разговорите меѓу Српската и Македонската Православна Црква (МПЦ) додека Јован Вранишковски, поранешен митрополит на ...

МЕРКЕЛ ИСКРЕНО САКА ДА ГО ВНЕСЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЕУ

МЕРКЕЛ ИСКРЕНО САКА ДА ГО ВНЕСЕ ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЕУ

Ветер во грб добија сите балкански држави од Германија и од ЕУ, особено тие што с` уште не се интегрирани, но ќе мора да го оправдаат со конкретни проекти, а македонскиот премиер Г ...

АКАДЕМИК ЦВЕТАН ГРОЗДАНОВ: КОЦКАРНИЦИТЕ КАЈ СВЕТИ НАУМ ЌЕ ЗНАЧАТ КРАЈ ЗА ПАТРОНАТОТ НА УНЕСКО

АКАДЕМИК ЦВЕТАН ГРОЗДАНОВ: КОЦКАРНИЦИТЕ КАЈ СВЕТИ НАУМ ЌЕ ЗНАЧАТ КРАЈ ЗА ПАТРОНАТОТ НА УНЕСКО

Академик Грозданов, пред нешто повеќе од две години, во Охрид, во куќата на Уранија - местото на конституирањето на МАНУ, се одржа научен собир посветен на петте децении од вашата ...

СТАРТУВА ГАСИФИКАЦИЈАТА НА ОСТАНАТИТЕ ДВА РЕГИОНА ВО ДРЖАВАТА

СТАРТУВА ГАСИФИКАЦИЈАТА НА ОСТАНАТИТЕ ДВА РЕГИОНА ВО ДРЖАВАТА

По скопскиот, стартува процесот на гасификација и на другите два региона на државата. Следната недела ќе биде објавен тендер за изградба на дистрибутивната мрежа на природен гас за ...

МАКЕДОНСКО-ТУРСКИ БИЗНИС-ФОРУМ: ИНТЕРЕС ЗА СОРАБОТКА ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО

МАКЕДОНСКО-ТУРСКИ БИЗНИС-ФОРУМ: ИНТЕРЕС ЗА СОРАБОТКА ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО

Земјоделството, дрвната индустрија и градежништвото се само некои од секторите во кои турските бизнисмени од областа Испарта гледаат можност за соработка со деловни партнери од Мак ...

ХОЛИВУДСКА ЕКИПА ПОЧНА ДА СНИМА КРАТКИ ФИЛМОВИ ЗА МАКЕДОНИЈА

ХОЛИВУДСКА ЕКИПА ПОЧНА ДА СНИМА КРАТКИ ФИЛМОВИ ЗА МАКЕДОНИЈА

Холивудска филмска екипа почна од Скопје со снимање 15 кратки промотивни филмови за Македонија, кои идната година треба да бидат емитувани на пет странски јазици на повеќе светски ...

ШПАНИЈА БЕЗ ТОРЕС, МАТА И ПИКЕ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА

ШПАНИЈА БЕЗ ТОРЕС, МАТА И ПИКЕ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА

Селекторот на репрезентацијата на Шпанија, Висенте дел Боске, го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар против Македонија закажан за 8 септември ...

© 2012 Матица на иселниците од Македонија - Сите права ги задржува МИМ

Scroll to top