18 Мај – Меѓународен ден на музеите и Европска ноќ на музеите 2019

nok.jpg

Традиционално како и секоја година и оваа година Националната галерија се придружува кон одбележувањето на 18 Мај – Меѓународен ден на музеите и Европска ноќ на музеите 2019.
Програмата на оваа манифестација ја збогатуваат со три изложби во трите нивни објекти: во Мала станица – Малдински Пролетен Салон, во Даут пашин амам – Костадин Танчев Динка и во Чифте амам – Африм Спахиу и Ликовна работилница за деца.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top