Ќе прифати ли Заев лидерска средба за предвремени избори?

Zoran-Zaev-Hristijan-Mickoski-960x572.jpg

Иако премиерот Зоран Заев најави дека оваа недела е можно да има лидерска средба тешко е да се каже дали до тоа ќе дојде. Причината за тоа се темите на кои би се разговарало. Заев најави дека пред него и пред Мицкоски има многу прашања,како што е Законот за јавно обвинителство, Изборниот законик и Пописот.

Но, од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека доколку има лидерска средба главното прашање за кое треба да се разговара се организирање на предвремени парламентарни избори бидејќи изворот на сите проблеми во државата се наоѓа во Владата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top