Охриѓанката Миланка Новеска – првенец на генерација на Академијата за музика во Букурешт

milanka-2.jpg

На свечена церемонија на апсолвентите во Академијата за музика во Букурешт – Романија, охриѓанката Миланка Новеска, беше прогласена за најдобар студент и првенец на генерација, при што и беше доделен медал од деканката на Академијата .

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top