НОВА АВИОЛИНИЈА: Со „Визер“ ќе се лета до Дортмунд

vizer-od-skopje-do-berlin-kopenhagen-i-bratislava.jpg

Почнувајќи од оваа сабота преку „Визер“ ќе може да се лета до Дортмунд.

Нискобуџетната авиокомпанија до тој германски град ќе превезува патници преку охридскиот аеродром и тоа двапати во неделата. Секој вторник и сабота доколку сакате да летате до Германски Дортмунд од шести јули ќе можете тоа да го направите преку Охрид.

Вкупно 39 рути до 16 држави опсулужува „Визер“ преку двата македонски аеродроми – скопскиот и охридскиот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top