Македонско – црногорска – хрватска вечер: „Културата не зближува“

image-104998.jpg

Музејот на македонската борба и Ансамбл Македонија ќе ја отворат мултимедијалната македонско- црногорска-хрватска вечер со наслов „Културата не зближува“.

Свеченото отворање ќе се одржи утре (петок) со почеток во 20:00 часот во Музејот на македонската борба.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top