Македонскиот режисер Ханис Багашов и актерот Стефан Вујсиќ селектирани на Berlinale Talents 2020

berlin-talent.jpg

Годинава на програмата Berlinale Talents која се одржува во рамките на Берлинскиот филмски фестивал ќе учестуваат двајца македонски претставници: режисерот Ханис Багашов и актерот Стефан Вујисиќ. Програмата Berlinale Talents постои од 2003-та година и е поддржана од Креативна Европа МЕДИА, оваа година избрани се 255 млади талени од 86 земји во светот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top