Македонка како продуцент во серијата „Star Trek (Discovery)“ во Холивуд

20180518_180202-696x522.jpg

Ексклузивно за Алфа телевизија oд канцеларијата со поглед кон препознатливиот знак „Холивуд“, Александра Кочоска-Дековиќ ги откри деталите околку тоа како е да се работи рамо до рамо со холивудските имиња. Таа веќе 9 години живее и работи во Америка. Поточно таа е дел од продуценскиот тим на популарната серија „Стар Трек Дискавери“ („Star Trek (Discovery)“ .

За неa ова не е нов терен бидејќи работела и на предходната прва сезона на истиот филм, а предходно и на филмот „White House Down“, кога оставрила директен контакт со Роланд Емарич (Roland Emmerich ) , го запознала и Петар Волтер (Petar Waller) на поширокоата јавност познат како RoboCop и многу други.

Таа во интервјуто ги споделува деталите за тоа како е да се работи во најголемата филмска машинерија од каде што произлегуваат и најпопуларните филмови и серии.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top