Во март Македонска вечер во Осиек, Хрватска

52446330_1701361126677114_892913577600483328_n.jpg

Македонското културно друштво „Браќа Миладиновци“ од Осиек, Хрватска, на 16 март ја организира 15. Македонска вечер. На прославата која ќе се одржи во повеќенаменската дворана Антеа ќе настапи Балканика бенд.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

scroll to top