ЧЕСТИТКА
ОТВОРЕНА ФОНДАЦИЈАТА ЃОРЃИЈА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ

ОТВОРЕНА ФОНДАЦИЈАТА ЃОРЃИЈА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ

Денес, со свечена промоција, во хотелот Александар Палас, се отвори фондацијата Ѓорѓија Џорџ Атанасоски. На свечената промоција беше истакнато дека Фондацијата ќе биде посветена на ...

„ВИЗИЈАТА“ НА СДСМ НАСПРОТИ „ПРОВЕРЕНАТА ПРЕРОДБА“ НА ВМРО-ДПМНЕ

„ВИЗИЈАТА“ НА СДСМ НАСПРОТИ „ПРОВЕРЕНАТА ПРЕРОДБА“ НА ВМРО-ДПМНЕ

Засилените партиски активности го најавуваат почетокот на предизборниот период во Македонија иако има уште половина година до одржувањето на парламентарните избори закажани за апри ...

ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДOЛЖУВААТ, СИТЕ СПОРНИ ПРАШАЊА Сѐ УШТЕ СЕ ОТВОРЕНИ

ПРЕГОВОРИТЕ ПРОДOЛЖУВААТ, СИТЕ СПОРНИ ПРАШАЊА Сѐ УШТЕ СЕ ОТВОРЕНИ

Преговорите за излез од политичката криза продолжуваат денеска во Клубот на пратениците, а според неофицијалните информации во времето што вчера било посветено на изборната регулат ...

РОКОТ ЗА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК ПРОБИЕН, ПРЕГОВОРИТЕ ВО СЕНКА НА „БОМБИТЕ“

РОКОТ ЗА ИЗБОРНИОТ ЗАКОНИК ПРОБИЕН, ПРЕГОВОРИТЕ ВО СЕНКА НА „БОМБИТЕ“

Работните групи по повеќе од 15 часа преговори синоќа не се договорија за измените на Изборниот закон. Иако рокот за договор истече синоќа ситуацијата во преговорите дополнително с ...

ЕКОНОМСКИ САМИТ ВО ОГАНИЗАЦИЈА НА „МАКЕДОНИЈА 2025“ ВО СКОПЈЕ

ЕКОНОМСКИ САМИТ ВО ОГАНИЗАЦИЈА НА „МАКЕДОНИЈА 2025“ ВО СКОПЈЕ

Македонски економски самит во организација на „Македонија 2025“ ќе се одржи во Скопје од 18 до 20 ноември. Самитот претставува собир на експерти кои ќе дадат свое мислење на теми к ...

ТРИ БАНКИ И ЧЕТИРИ КОМПАНИИ МЕЃУ „ТОП 100“ ВО ЈИЕ

ТРИ БАНКИ И ЧЕТИРИ КОМПАНИИ МЕЃУ „ТОП 100“ ВО ЈИЕ

Во традиционалната класификација „Топ 100 во Југоисточна Европа“ на весникот „Си њуз“, „Џонсон Мети“, според приходите и профитот на компаниите, е единствената од Македонија која с ...

АКТЕРИТЕ ОД „А-ФОНД“: МНОГУ СМЕ СРЕЌНИ ШТО ЈА ОТКРИВМЕ МАКЕДОНИЈА

АКТЕРИТЕ ОД „А-ФОНД“: МНОГУ СМЕ СРЕЌНИ ШТО ЈА ОТКРИВМЕ МАКЕДОНИЈА

Францускиот филм, комедија-акција „А-Фонд“ се' уште се снима во Македонија. Деновиве на една од локациите, на обиколницата близу Визбегово во Скопје, тројца од четворицата актери и ...

© 2012 Матица на иселниците од Македонија - Сите права ги задржува МИМ

Scroll to top